Dwie przedostatnie kolejki potwierdziły to, co wydawało się już pewne. Drużyna Galactic Team wywalczyła pierwszy w historii, ale jak zapowiadają sami zawodnicy nie ostatni, tytuł zwycięzcy Halowej Ligi Piłki Nożnej w Człopie. Oczywiście zostało do postawienia jeszcze ostatnie słowo w meczu ostatniej kolejki.

 

Podobnie jak znany jest już lider, tak samo znany jest już król strzelców. Marcin Kamiński w meczu z Gromem Wołowe Lasy zrobił coś, co wydaje się niemożliwe. Przez 24 minuty meczu zdobył 19 bramek! Ten wyczyn ma pewno przejdzie do historii halówki w Człopie, która w tym roku była wyjątkowo wyrównana!

 

Najlepsze mecze w dwóch przedostatnich kolejkach:

 

Brak Słów – RR&AGB 1:4

 

Mecz drużyn, które miały aspiracje na pudło, zaczął się od wzajemnego badania sił. Obie drużyny grały spokojnie i wyczekiwały swoich okazji do skutecznego kontrataku. Jako pierwsi okazję wykorzystali lepiej zorganizowani tego dnia zawodnicy RR&AGB, ale na odpowiedź ekipy Brak Słów nie trzeba było czekać zbyt długo. Wyrównał Wójcik i gra toczyła się od nowa. W drugiej połowie zawodnikom Brak Słów zaczęło brakować tlenu, a Cezary Baniowski dał sygnał do ataku. RR&AGB dołożyli jeszcze bramkę Podgórskiego, a na koniec w zamieszaniu dzięki samobójczemu trafieniu ustalili wynik meczu na 4:1 i wskoczyli na najniższy stopień podium.

 

Bumerang – Dach Stef 1:7

 

Ekipa Bumerangu okraszona gwiazdami piłkarskich boisk była przed rozpoczęciem rozgrywek wymieniana w gronie faworytów do zwycięstwa. Rzeczywistość i napięty terminarz rozgrywek zweryfikowały te prognozy dość brutalnie. Przed tym meczem drużyna Skotnickiego i Mularczyka miała jeszcze realne szanse na podium. Niestety 5 bramek Dzikowicza, oraz po jednej Bałdowskiego i Barbasiewicza wobec tylko honorowego trafienia Macieja Michalika oddaliły marzenia o podium. Ekipa Kamila Stefanowicza zagrała dobry i rozważny, ale przede wszystkim skuteczny futbol i dalej liczy się w walce o drugie miejsce.

 

Oto komplet wyników XVI kolejki:
Galactic Team - Old Boy 8:1
Grom Wołowe Lasy - Golin Team 1:2
Orzeł Wołowe Lasy - Rol - Bud 3:4
Bumerang - Dach - Stef 1:7
Brak Słów - RR&AGB 1:4

 

Dach Stef – Brak Słów 4:4

 

Ekipa dachowych przystąpiła do tego meczu bez ławki rezerwowych co w kontekście walki drugie miejsce może dziwić, ale niedzielne mecze mają to do siebie, że nie wszystkie ekipy potrafią zebrać optymalny skład na mecz. Brak Słów przystąpił do tego meczu maksymalnie skoncentrowany i w optymalnym składzie, ponieważ chcąc liczyć jeszcze na podium musieli to spotkanie wygrać. Brak Słów rozpoczął z wysokiego C, a Mleczko i Rybicki dali sygnał do ataku. W drużynie Kmila Stefanowicza pomimo ławki byli jednak na płcie tacy zawodnicy jak Górka i Dzikowicz, którzy rozegrali książkowo kilka naprawdę ciekawych akcji, które na gole zamieniał ten drugi.

Ostatecznie choć bardzo nerwowo w końcówce zawodnicy podzielili się punktami, co dla jednych oznacza gwarantowane podium, a dla drugich ostatni mecz o przysłowiową pietruszkę.

 

Oto komplet wyników XVII:
OLD BOY - RR&AGB 1:7
DACH-STEF - BRAK SŁÓW 4:4
ROL-BUD - BUMERANG 2:4
GOLIN TEAM - ORZEŁ Wołowe Lasy 6:1
GALACTIC - GROM Wołowe Lasy 21:1
Tabela po XVII klejce:
1. Galactic Team 17 44pkt 84:17
2. RR&AGB 17 36pkt 61:29
3. Dach - Stef 17 35pkt 67:32
4. Brak Słów 17 31pkt 67:39
5. Bumerang 17 30pkt 72:50
6. Golin Team 17 27pkt 42:35
7. Rol - Bud 17 26pkt 52:47
8. Old Boy 17 8pkt 29:77
9. Orzeł Wołowe Lasy 17 7pkt 28:73
10. Grom Wołowe Lasy 17 3pkt 25:139
Najlepsi strzelcy:37- Kamiński(Galactic Team); 24 -Dzikowicz(Dach - Stef); 22 -Mleczko(Brak Słów).