Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt Szkół podstawowych rozegrany został w Człopie w hali Polsko-Niemieckiego Centrum Kultury i Sportu w miniony czwartek 2 lutego. Na starcie stanęły szkoły nr 1 z Wałcza, z Tuczna, Mirosławca i Człopy.

- Jestem uradowany, kiedy widzę jak młodzież aktywnie uczestniczy w zajęciach sportowych – mówił na otwarcie imprezy burmistrz miasta i gminy Człopa Zdzisław Kmieć. Mam nadzieję, że zwycięży przede wszystkim duch sportowej rywalizacji fair, a wszystkie wyjdziecie z Człopy zadowolone i bez żadnych kontuzji – dodał włodarz Człopy.

W pierwszym meczu turnieju drużyna z Tuczna pokonała 5:4 zawodniczki z Wałcza. W drugim meczu Mirosławiec pokonał Człopie 5:3 i wydawało się, że do zawodniczki z Mirosławca będą murowanymi faworytkami do zwycięstwa w całym turnieju.

- Piłka ręczna pań, a zwłaszcza takich młodych pań, ma to do siebie, że nieraz wystarczy malutki błąd i wszystko założone wcześniej sypie się jak domino – relacjonował wydarzenia z boiska Cezary Gajewski nauczyciel i pracownik PNCKiS w Człopie.

Tak jak powiedział nasz rozmówca tak stało się później. Mirosławiec przegrał dwa kolejne spotkania z Tucznem i Wałczem zajmując ostatecznie 4 miejsce.

Człopa po falstarcie wygrała dwa kolejne mecze, podobnie jak Tuczno. Obie drużyny zgromadziły taką samą liczbę punktów, ale w bezpośrednim pojedynku to Człopa była górą stąd też 1 miejsce wywalczyły zawodniczki Człopy.

Wyniki Meczów i tabela:

Tuczno-Wałcz 5:4, Mirosławiec – Człopa 5:3, Człopa – Wałcz 6:1, Tuczno – Mirosławiec 3:2, Mirosławiec – Wałcz 3:6, Tuczno – Człopa 4:7.

1.       Człopa                   4 pkt

2.       Tuczno                 4 pkt

3.       Wałcz                   2 pkt

4.       Mirosławic             2 pkt