4 lutego w Polsko-Niemieckim Centrum Kultury i Sportu w Człopie odbędzie się pierwszy, premierowy seans krzesełkowego klubu filmowego. Podczas projekcji chętni mieszkańcy będą mogli bezpłatnie zobaczyć premierowy seans romantycznej komedii o singlach szukających jednak miłości.


    Chcemy w roku 2017 sprawdzić jak w Człopie przyjmie się tego typu aktywność – mówi burmistrz Człopy Zdzisław Kmieć. W przygotowanej w ubiegłym roku sali konferencyjnej pomieści się około 80 osób, a więc dość sporo. Jeśli projekt będzie cieszył się zainteresowaniem ze strony mieszkańców w przyszłym roku pomyślimy o nowych wyzwaniach.

Za całość projektu odpowiada Marek Matela, który w kilku zdaniach przedstawił jak będzie wyglądała działalność, tego bądź co bądź krzesełkowego kina.

    Szukaliśmy ciekawych propozycji dla mieszkańców miasta i gminy na alternatywne spędzanie wolnego czasu. Jednym z pomysłów jaki się zrodził było kino krzesełkowe. Oczywiście koszty przygotowania w pełni profesjonalnej sali kinowej są dość znaczne, stąd najpierw stosunkowo niedrogi projekt, który ma pokazać nam czy jest sens inwestowania w salę kinową. Podpisaliśmy stosowne umowy licencyjne i od 14 lutego będziemy mogli w zasadzie non stop wyświetlać praktycznie wszystkie filmy i bajki, które są już dostępne w legalnych źródłach. Z racji walentynek pierwszy film będzie komedią romantyczną mówi Marek Matela.

Koszty tego przedsięwzięcia w skali roku nie powinny przekroczyć 5 tysięcy złotych, a biorąc pod uwagę, że takie projekcje będą bezpłatne dla mieszkańców wydaje się to dobrą inwestycją. Jak mówi Marek Matela umowy licencyjne mają również pewne obostrzenia jeśli chodzi o promocję seansów. W czasie trwania projektu PNCKiS planuje regularne co tygodniowe projekcje filmów, a w czasie ferii zimowych także seanse bajkowe dla najmłodszych.

- Wierzę w to, że mając takie możliwości szkoły i przedszkole również włączą się aktywnie w propagowanie kinematografii – mówi na koniec wyraźnie zadowolony nowym przedsięwzięciem Zdzisław Kmieć.