27 marca w hali Polsko-Niemieckiego Centrum Kultury i Sportu w Człopie pierwszy raz w historii naszego powiatu wystartują indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie!

    Nie będę ukrywał, że zależało nam na pozyskaniu tej imprezy kiedy tylko pojawiła się taka możliwość – mówi burmistrz Człopy Zdzisław Kmieć. Ubiegłoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski były organizacyjnym i promocyjnym sukcesem, dlatego zależało nam jako Gminie na podobnej imprezie w bieżącym roku. Biorąc pod uwagę, że na tej imprezie mogą także zarobić lokalni przedsiębiorcy, jestem przekonany o słuszności naszej decyzji – dodaje włodarz Człopy.


Wiele wskazuje na to, że podczas gali finałowej kibice będą mogli zobaczyć w akcji Pawła Sowika, który ma wystąpić w pojedynku zawodowym. Prawdopodobnie impreza finałowa będzie relacjonowana przez telewizję Polsat Sport, a kibiców, którzy nabędą wejściówki na galę finałową czeka wiele niespodzianek.


    Walkę Pawła możemy w zasadzie potwierdzić – mówi Marek Matela, który będzie odpowiadał za organizację kolejnych bokserskich mistrzostw w naszym rejonie. Jeśli chodzi o telewizję to mogę potwierdzić, że prowadzimy zaawansowane rozmowy z Polsatem, ale nie chciałbym przesądzać jaki będzie finał, na pewno rozstrzygnie się to w ciągu kilku najbliższych dni. Mogę jedynie zapewnić, że same finały na pewno pojawią się na antenie ogólnopolskiej. Atrakcji będzie pewnie kilka, ale niespodzianki niech poczekają na finały. Zapowiada się kolejna świetna impreza, a na pewno wyjątkowa impreza w Człopie i jestem szczęśliwy, że nowy Zarząd Polskiego Związku Bokserskiego powierzył nam imprezę w której medale zdobywali Kulej, Pietrzykowski, Grudzień, Gołota, Adamek, Michalczewski i inni wielcy mistrzowie pięści.


Swój start w 88 Mistrzostwach zapowiedziało już kilku pięściarzy zawodowych, a to oznacza, że poziom sportowy będzie na pewno wysoki. Dwóch olimpijczyków z Rio Igor Jakubowski i Tomasz Jabłoński, także powalczą o palmy pierwszeństwa.


    Rywalizacja na pewno będzie wyjątkowa. W tym roku odbędą się zarówno Mistrzostwa Europy jak i Mistrzostwa Świata, a to oznacza naprawdę twardą selekcję zawodników. Jakubowski i Jabłoński pojadą na Mistrzostwa Europy jako aktualni wicemistrzowie starego kontynentu – jestem bardzo podekscytowany tymi mistrzostwami – mówi Wojciech Kaczmarek prezes KS Boxing Team, klubu, który pomoże przy współorganizacji.


Mistrzostwa Polski Seniorów odbywają się od roku 1924 z przerwą spowodowaną wybuchem II Wojny Światowej. Bezsprzecznie organizacja takiej imprezy to promocja nie tylko Gminy Człopa, ale powiatu wałeckiego i naszego województwa. Będziemy państwa na bieżąco informować o postępach w przygotowaniach do tej wyjątkowej imprezy. Wszelkie informacje o biletach na finałową galę uzyskają państwo dzwoniąc pod numer 721 547 773.


Partnerami imprezy zostali już: EKO Fiuk, Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o., Power Tech EAGEL systemy cięcia laserowego, Salon Fryzjerski Paolo Riccio, Starostwo Powiatowe, fabryka mebli tapicerowanych Iliko Człopa oraz Victoria Cymes Sp. z o.o. Lista partnerów jest w dalszym ciągu otwarta więc zachęcamy do współpracy.