Polsko-Niemieckie Centrum Kultury i Sportu to miejsce wymiany doświadczeń na płaszczyźnie sportu i szeroko rozumianej kultury Europejczyków z Polski i Niemiec. Hala sportowa pozwala na organizację wielu turniejów, treningów i pokazów w najróżniejszych dyscyplinach. Zabezpieczona zaś wysokiej klasy wykładziną ochronną już nie raz sprawdziła się jako sala konferencyjna, scena przedstawień kulturalnych i koncertów oraz sala konferencyjna do kameralnych imprez oraz szkoleń (...)

Zapraszamy do wspólnego organizowania zajęć sportowych, konferencji oraz do realizacji innych transgranicznych przedsięwzięć zarówno partnerstwa gminne, stowarzyszenia, szkoły jak i inne istniejące organizacje działające w partnerstwie z ludnością sąsiadujących państw Polski i Niemiec.

Budynek powstawał w wyniku wieloletniej współpracy naszej Gminy Człopa z Gminą Neuenkirchen w Niemczech, z dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, „INTERREG IVA" – europejskiego programu wsparcia transgranicznej współpracy krajów związkowych Meklemburgii-Pomorza Przedniego/Brandenburgii oraz Rzeczpospolitej Polskiej (Województwa Zachodniopomorskiego) w okresie 2007 - 2013 mający na celu „Europejską współpracę terytorialną".

Dzięki temu Polsko-Niemieckie Centrum Kultury i Sportu to miejsce o ponadregionalnym charakterze, realizujące współpracę obywateli obu krajów w ramach swojej statutowej działalności. Godząc się na dofinansowanie budowy hali sportowo-widowiskowej, Gmina Człopa zapewniła utrzymanie obiektu. Dlatego wszelkie działania beneficjentów z Polski i Niemiec, jakie mogą odbyć się w naszym budynku będą wspierane bezpłatnym udostępnieniem pomieszczeń i wszelką pomocą organizacyjną naszych pracowników.