1. Sauna sucha jest integralną częścią Polsko-Niemieckiego Centrum Kultury i Sportu i obowiązują w niej przepisy Regulaminu Ogólnego oraz niniejszego Regulaminu.
 2. Przed skorzystaniem z saun korzystający powinni zapoznać się z niniejszym regulaminem.
 3. Sauna sucha jest strefą nie tekstylną. Użytkownicy muszą liczyć sie z możliwością, iż ze strefy tej będą korzystać osoby nagie lub niekompletnie ubrane.
 4. Z saun należy korzystać zupełnie nago z owinięciem ciała w suchy ręcznik, strój kąpielowy zatrzymuje pot na ciele i może spowodować podrażnienia skóry.
 5. Przed wejściem do sauny należy zdjąć wszystkie przedmioty metalowe, gdyż mogą stać się przyczyną poparzeń ciała.
 6. Z saun mogą korzystać wyłącznie osoby zdrowe.
 7. Bezwzględnie z sauny nie mogą korzystać osoby: chore na serce, nadciśnienie, po udarach z chorobami naczyń krwionośnych, ze stanami zapalnymi narządów wewnętrznych, z gorączką, chore na tarczycę, w ciąży, chore na epilepsję,małe dzieci z powodu braku wykształcenia w organizmie ośrodka termoregulacji, osoby po spożyciu alkoholu lub innego środka odurzającego.
 8. Zaleca się wszystkim osobom korzystającym z sauny o konsultacje z lekarzem przed skorzystaniem z sauny oraz po kilku pobytach w saunie w celu sprawdzenia jej wpływu na stan zdrowia.
 9. Korzystający z sauny ponosi pełną odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo osób korzystających wspólnie z sauny.
 10. Korzystanie z sauny po obfitym posiłku nie jest wskazane.
 11. W saunie należy leżeć lub siedzieć w zrelaksowanej pozycji, z kolanami podciągniętymi do ciała tak aby stopy znalazły się w tej samej temperaturze co reszta ciała.
 12. Po saunie należy wypocząć około 20-30 minut. Celowe jest picie wód mineralnych lub soków w umiarkowanych ilościach (około 0,5-1litra).
 13. Po pobycie w saunie nie zaleca się wysiłku fizycznego.
 14. W razie złego samopoczucia w saunie należy bezzwłocznie opuścić kabinę i poinformować o tym obsługę w celu udzielenia pomocy.
 15. Z sauny można korzystać tylko w towarzystwie innej osoby, co pozwoli na natychmiastową pomoc w wypadku złego samopoczucia.
 16. Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z sauny tylko i wyłącznie w towarzystwie dorosłego opiekuna.
 17. Zabrania się regulacji urządzeń saun. Ewentualne uwagi dotyczące pracy saun należy zgłaszać obsłudze.
 18. Polsko-Niemieckie Centrum Kultury i Sportu w Człopie nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie zdarzenia powstałe na skutek złamania zasad niniejszego Regulaminu.
 • sauna01
 • sauna02
 • sauna03